Dane dotyczące zmian netto instalacji bitomatów potwierdzają, że we wrześniu 2022 r. z globalnej sieci wycofano 796 tego typu urządzeń.
Efekt domina przedłużającego się rynku niedźwiedzia przesiąkł do ekosystemu bitomatów, ponieważ wrzesień 2022 roku po raz pierwszy w historii przyniósł ujemny wzrost globalnych instalacji netto – głównie napędzany przez spowolnienie w Stanach Zjednoczonych. Całkowita liczba zainstalowanych bitomatów spadła do 37 980 we wrześniu 2022 r. z rekordowego poziomu 38 776 bankomatów w sierpniu, co spowodowało spadek o 2,05%, jak wynika z danych opublikowanych przez serwis CoinATMRadar.
Dane dotyczące zmian netto instalacji bankomatów kryptowalutowych potwierdzają, że we wrześniu z globalnej sieci wycofano 796 bankomatów kryptowalutowych. W samych Stanach Zjednoczonych odnotowano zmniejszenie liczby działających bitomatów o 825 tego tyou urządzeń.
Pomimo tak niskich danych dotyczących adopcji bitomatów, okazuje się, że w ciągu jednego dnia na całym świecie instalowanych jest 14 tego typu urządzeń. Liderem w branży jest firma Genesis Coin, z 40,3% udziału w rynku. Inni popularni producenci bankomatów kryptowalutowych to General Bytes i BitAccess.
Nagłe zmniejszenie liczby zainstalowanych bankomatów kryptowalutowych można przypisać napięciom geopolitycznym wśród czynników, w tym braku jasności regulacyjnej i niepewności rynkowej. Z drugiej strony wiele państw w dalszym ciągu wykazuje zainteresowanie posiadaniem tego typu urządzeń. Ostatnio Japonia postanowiła ponownie – po 2014 roku – wprowadzić bitomaty za pośrednictwem lokalnej giełdy kryptowalutowej Gaia Co. Urządzenia zostaną zainstalowane w całym Tokio i Osace. Przedsiębiorstwo planuje uruchomić 50 bitomatów w całym kraju do sierpnia 2023 roku.
Najnowsze komentarze