Zanim będziesz mógł kupić lub sprzedać kryptowalutę za pośrednictwem bitomatu, musisz zaopatrzyć się w portfel kryptowalutowy.

Bitomaty pod wieloma względami przypominają normalne bankomaty, z tą różnicą, że na innych zasadach zadbano w nich o bezpieczeństwo użytkowników. Ponadto są świetnym rozwiązaniem dla osób dla mniej biegłych w obsłudze komputera – łatwiej jest użyć bitomatu do kupna i sprzedaży kryptowalut niż robić to przez internet.

Jeżeli chcesz kupić kryptowalutę, Po wybraniu opcji „kup” bitomat zapyta Cię, jaką kwotę chcesz nabyć. Następnie powinieneś zweryfikować swój numer telefonu poprzez kod SMS i wprowadzić swój adres portfela Bitcoin. Można to zrobić wprowadzając adres ręcznie lub skanując kod QR portfela z telefonu. Kolejna czynność, którą powinieneś wykonać, to włożenie wymaganej kwoty pieniędzy do bitomatu. Na koniec nie zapomnij o zabraniu pokwitowaniu transakcji.

Jeżeli chcesz sprzedać kryptowalutę za pośrednictwem bitomatu, wybierz odpowiednią opcję na ekranie urządzenia. Następnie podaj kwotę, którą chcesz sprzedać w Bitcoin i wypłacić w gotówce (po opłatach). Zeskanuj kod QR albo wydrukowany jako pokwitowanie lub pokazany na ekranie. Następnie musisz poczekać na potwierdzenie transakcji. Może to nastąpić szybko lub zająć do 24 godzin, w zależności od sprzedanej kwoty. Otrzymasz wiadomość tekstową informującą Cię, kiedy gotówka będzie gotowa. Wówczas będziesz mógł ją wypłacić z bitomatu.