Bitomaty są automatycznymi kasami, które pozwalają na kupno i sprzedaż bitcoinów i innych kryptowalut.

Do skorzystania z urządzenia tego typu będziesz potrzebował portfela kryptowalutowego. Portfel kryptowalutowy lub cyfrowy portfel pozwala na bezpieczne przechowywanie i dostęp do kryptowaluty. Jeśli jesteś osobą początkującą, który chce kupić Bitcoin lub Ethereum w bitomacie, zalecamy użycie portfela bez depozytu. Jeśli chcesz uzyskać maksymalne bezpieczeństwo dla swoich kryptowalut, spróbuj użyć portfela sprzętowego.

Chcesz użyć bitomatu do transakcji kupna? W pierwszej kolejności na ekranie bitomatu powinieneś wybrać rodzaj kryptowaluty, którą jesteś zainteresowany. Następnie zeskanuj adres QR kodu portfela kryptowalutowego i włóż gotówkę do urządzenia. Na ekranie zostanie wyświetlona całkowita kwota bitcoinów, które otrzymasz w swoim portfelu kryptowalutowym. Wszystkie opłaty transakcyjne są wliczone w cenę sprzedawanej kryptowaluty.

Jeżeli chcesz sprzedać kryptowalutę, wybierz właściwą opcję na ekranie i wpisz kwotę. Kolejnym krokiem powinno być zeskanowanie adresu QR kodu portfela kryptowalutowego. Następnie Poczekaj na potwierdzenie sieci i odbierz swoją gotówkę.