Konwersja oprogramowania bankomatów kryptowalutowych, ma wyeliminować roczne opłaty licencyjne za oprogramowanie.

Instalacje bankomatów kryptowalutowych odnotowały stały spadek na całym świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Podczas gdy niektóre bankomaty zostały wycofane z eksploatacji ze względu na napięcia geopolityczne i spadek przychodów, dostawcy tacy jak Bitcoin Depot zaczęli konwertować oprogramowanie w swoich fizycznych urządzeniach.

W ostatnim czasie firma Bitcoin Depot przekonwertowała wszystkie swoje 7 tys. bitomatów i kiosków kryptowalutowych na ofertę opartą na oprogramowaniu zasilanym przez BitAccess. Dysk konwersji oprogramowania pojawił się po tym, jak Bitcoin Depot nabył większość udziałów w BitAccess w listopadzie 2022 roku. Miesiące przed transakcją, Bitcoin Depot ujawnił plany wejścia na giełdę w 2023 roku za pośrednictwem transakcji o wartości 885 milionów dolarów z firmą akwizycyjną specjalnego przeznaczenia.

Konwersja oprogramowania bitomatów, która pionowo integruje sprzęt i oprogramowanie Bitcoin Depot, eliminuje roczne opłaty za licencjonowanie oprogramowania. Opłaty te wcześniej stanowiły 3 miliony dolarów rocznych kosztów operacyjnych.

– Wymieniając istniejący dysk twardy na taki, który został wstępnie załadowany oprogramowaniem Bitaccess, szybko zakończyliśmy konwersję oprogramowania, jednocześnie unikając pewnych problemów technicznych, które mogą się zdarzyć w projektach konwersji w terenie – powiedział Jason Sacco, wiceprezes Bitcoin Depot ds. Operacji BTM. Ujawnił on również, że pierwsze 6 tys. bitomatów Bitcoin Depot zostało przekonwertowane programowo w ciągu 10 tygodni. Wzrost liczby urządzeń jest wprost proporcjonalny do ilości ekspozycji kryptowalut dla ogółu społeczeństwa.

W pierwszej połowie 2022 roku BitAcess stał się liderem rynku. Jednak od lipca 2022 roku firma odnotowuje konsekwentny spadek całkowitej liczby instalacji bitomatów. BitAccess spadł obecnie na trzecią pozycję po Genesis Bytes i Genesis Coin, z których oba zwiększyły swój udział w rynku w tej samej osi czasu.