W Australii znajduje się obecnie 234 bitomatów, co stawia ją na trzecim miejscu na świecie po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Pomimo rynku niedźwiedzia i rekordowo niskiej dynamiki nowych instalacji bankomatów kryptowalutowych na całym świecie, Australia stała się jednym z trzech państw, w których liczba bitomatów jest największa. Tylko w pierwszych dniach stycznia kraj ten trafił na czwarte miejsce w zestawieniu, a od tamtej pory Australijczykom udało się zainstalować jeszcze 16 tego typu urządzeń.
Według danych serwisu Coinatmradar, Australia może się obecnie pochwalić 234 bitomatami, co stawia ją na trzecim miejscu w globalnym zestawieniu, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ciągu trzech tygodni wyprzedziła Hiszpanię, która posiada 222 urządzenia służące do zakupu i sprzedaży kryptowalut.
Tym co zadecydowało o sukcesie kraju była dynamika działania – tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2022 roku w Australii udało się uruchomić 99 bankomatów kryptowalutowych, co stanowi prawie połowę całkowitej liczby tego typu urządzeń w tym państwie. Co więcej, tempo to nie maleje – od 1 stycznia 2023 r. Australia zainstalowała 16 nowych maszyn, podczas w Hiszpanii wyłączono z użytku jedno tego typu urządzenie, a w Salwadorze, który zajmuje obecnie piąte miejsce w globalnym zestawieniu, nie zainstalowano ani jednego nowego bitomatu.
Ogólnie rzecz biorąc, dane z Australii, a także Hiszpanii i Salwadoru, nie mogą się równać z ogromnym odsetkiem bitomatów w USA. W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje obecnie 33 387 tego typu urządzeń – to 86,9% wszystkich maszyn na świecie. Wraz z Kanadą, w której funkcjonuje 2556 bitomatów, w Ameryce Północnej znajduje się łącznie aż 94,4% wszystkich bankomatów kryptowalutowych.
Warto w tym miejscu podkreślić, że rynek niedźwiedzia w 2022 roku, któremu towarzyszyły napięcia geopolityczne i globalna inflacja, spowodował dramatyczne spowolnienie instalacji bitomatów. Tylko 94 urządzenia zostały uruchomione od lipca do końca 2022 roku do globalnej sieci w przeciwieństwie do 4 169 bitomatów dołączonych do sieci w pierwszej połowie 2022 roku.
Najnowsze komentarze