Na świecie funkcjonuje pewien artysta, który to w swoich niezwykłych pracach umieszcza QR kod z adresem bitcoinowym. Służy to wsparciu finansowemu malarza tak, aby mógł czynić czynić dalej swoją powinność.
Mural kod
Pascal Boyart (PBOY) jest malarzem, artystą specjalizującym się przede wszystkim w tworzeniu murali naściennych. Jest francuzem, a swoje prace przedstawia społeczeństwu na ulicach Paryża.
Prace Pascala dotyczą tematów bieżących, politycznych, ale również gospodarki i finansów. Malarz jest ogromnym entuzjastą cyfrowych walut i bitcoina, dlatego szuka wsparcia w tymże środku wymiany wartości.
W muralach Pascala, na ulicach Paryża, zauważymy QR kod, za którego pomocą możemy wesprzeć artystę.
We wrześniu 2019 roku Pascal podsumował otrzymaną w ten sposób ilość darowizn i wyszło, że ofiarowano mu aż 50 000 złotych w BTC.
Seria prac, z których artysta słynie to m.in. portrety sławnych osób stworzone przy użyciu banknotów dolarów amerykańskich. W ten sposób wyraża również swój stosunek wobec tej waluty.
Co ciekawe, Pascal sprzedaje swoje prace na zdecentralizowanych rynkach, platformach blockchain typu Allegro, czy eBay. Jedną z takich platform jest OpenBazaar, czy OpenSea. Prace nie są sprzedawane w formie fizycznej, lecz cyfrowej na platformie Ethereum przy użyciu technologii tokenów ERC721. Oznacza to, że zakupione obrazy są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju, nikt nie może mieć identycznego.
Najnowsza praca PBOY’a to „Tratwa Meduzy 2019”, powtórka słynnego obrazu z roku 1819. Pascal odtworzył dzieło, tworząc przy tym alegorię współczesnego świata. Dodał do niego różne elementy i modyfikacje. Mural zlokalizowany jest na dachu dawnej złotniczej odlewni i był wykonywana przez 7 dni różnymi technikami. Fresk jest naprawdę spory, ponieważ ma 6 m długości i 8 metrów wysokości.
Mural jest 6 projektem finansowanym przez dotacje bitcoinowe. A jak Wam się podoba taka formacji dotacji?
Najnowsze komentarze