Pomimo miriady stanowych i federalnych przeszkód regulacyjnych, z którymi borykają się firmy kryptowalutowe w regionie, Stany Zjednoczone odgrywają główną rolę w zachowaniu ekosystemu Bitcoin i kryptowalut.
Z Chinami usuwającymi się z obrazu po permabanie na kryptowaluty, Stany Zjednoczone utrzymują najwyższą pozycję pod względem wkładu hash rate i instalacji bitomatów na całym świecie.
Przed zakończeniem wydobycia BTC, Chiny historycznie reprezentowały ponad 50% całkowitego hash rate do lutego 2021 roku. Ostatecznie to Stany Zjednoczone przejęły pałeczkę, aby stać się najwyższym płatnikiem hash rate BTC – reprezentując 37,84% całkowitej mocy wydobywczej do stycznia 2022 roku.
Ponadto Stany Zjednoczone są państwem, w którym instaluje się najwięcej bitomatów – jest to niemal 88 proc. wszystkich instalacji bankomatów kryptowalutowych na całym świecie. Ponad 90% wszystkich bitomatów zainstalowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy znajduje się właśnie w USA. Dane z serwisu Coin ATM Radar potwierdzają, że trend ten utrzymuje się w lipcu 2022 r., ponieważ w USA zainstalowano 641 z 710 bankomatów Bitcoin i kryptowalut zainstalowanych w pierwszych 10 dniach tego miesiąca. Drugim w kolejności państwem, w którym instaluje się najwięcej bitomatów, jest Kanada.
Konfluencja globalnego niedoboru chipów i pandemii koronawirusa chwilowo wystrzeliła w górę ceny najważniejszej części platformy wydobywczej – procesora graficznego (GPU). Jednak wraz ze spadkiem cen poniżej MSRP i uzupełniającym je hash rate, górnicy znaleźli się w oknie możliwości nabycia wymarzonego sprzętu górniczego. Tylko w maju ceny procesorów graficznych spadły średnio o ponad 15%, co dodatkowo zmusiło sprzedawców na rynkach wtórnych do obniżenia wygórowanych cen używanych platform wydobywczych.
Najnowsze komentarze