Salwador nie jest już czwarty w zestawieniu państw, które mają najwięcej bankomatów kryptowalutowych.

W ramach dążenia Salwadoru do ustanowienia Bitcoina prawnym środkiem płatniczym, prezydent Nayib Bukele postanowił zainstalować ponad 200 bankomatów kryptowalutowych w całym kraju. Ruch ten sprawił, że Salwador stał się trzecim największym hubem bitomatowym we wrześniu 2021 roku, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie

Teraz zaś Hiszpania jest trzecim co do wielkości hubem bitomatowym – w kraju tym znajduje się 226 bankomatów kryptowalutowych. Z kolei Salwador  stracił swoją pozycję na rzecz Australii – to właśnie to państwo jest uznawane obecnie za czwarty co do wielkości hub bankomatów kryptowalutowych. W ciągu ostatnich trzech miesięcy 2022 roku Australia uruchomiła 99 bitomatów. Na koniec grudnia 2022 r. w kraju tym działało 219 tego typu urządzeń – a więc o 7 więcej niż w Salwadorze.

Australia stanowi 0,6% globalnych instalacji bankomatów kryptowalutowych i w tym tempie jest dobrze przygotowana do przejęcia liczby bitomatów  w Azji, która wynosi 312. Obecnie całkowita liczba bitomatów na świecie wynosi 38 602 egzemplarzy, z czego 6071 bankomatów zostało zainstalowanych w samym 2022 roku.