Zapewne wielu z Was, początkujących, czy też nie, chciałoby przestać bawić się w cyfrze i zyskać bitcoina od ręki, bezpośrednio. Odpowiedzią jest bitomat, bankomat bitcoin ATM, czy też kryptomat.

Bitcoin od ręki

Jak zapewne zauważyliście, nasz serwis para się opisywaniem, przedstawianiem i objaśnianiem tego, jak działają bitomaty.

Bitomat to nieco bardziej podrasowany tradycyjny bankomat. Nie oferuje on wypłat pieniędzy, które gromadzimy w bankach, lecz na blockchainie.

Dzięki bitomatom rozrzuconym po całym świecie, jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób kupić bądź sprzedać bitcoina, czy inną kryptowalutę.

Bitomaty to naprawdę bardzo przyjemna furtka do świata kryptowalut i technologii blockchain. Maszyny takowe pozwalają nam szybko, bezpiecznie, a co najważniejsze – anonimowo! – wymieniać kryptowaluty bezpośrednio na gotówkę i odwrotnie.

Ktoś może powiedzieć, i ma on rację, że to bitomat pełni rolę pośrednika i tak w istocie jest. Pobiera prowizję. Robi jednak to w błyskawicznym tempie, wymieniając krypto na światowych rynkach.

Najważniejszym i najistotniejszym w tym jednak jest to, że robimy to przy użyciu fizycznej gotówki, papieru.