Zastanawialiście się kiedyś, po co powstały bitomaty? Dlaczego pojawia się ich w Polsce i na świecie coraz więcej?

Anonimowa transakcja

Bitomatów w Polsce bez przerwy przybywa, co zdaje się potwierdzać fakt, że jest na nie popyt. Dlaczego jednak tak ludzie chętnie korzystają z bitomatu?

Na pewno jednym z głównych motywów osób wykorzystujących bitomaty w swojej działalności – bądź zwykłej, codziennej wymiany cyfrowych walut jest anonimowość.

Bitomat pozwala zachować anonimowość, ponieważ funkcjonuje bez wymogu weryfikacji ścisłej tożsamości użytkownika. Bitomat, co prawda, musi w jakiś sposób zweryfikować użytkownika. Lecz poza numerem telefonu, mailem bądź adresem publicznym portfela BTC, nie pobiera żadnych innych, prywatnych danych.

Procedura wygląda tak, że podchodzimy do jakiegoś bitomatu (prawie w każdym większym polskim mieście jest jakiś zlokalizowany). Kupujemy bądź sprzedajemy kryptowalutę (bitcoina najczęściej) bez podawania imienia i nazwiska, dowodu osobistego – żadnych danych osobowych.

Jedyne, co nas może zdemaskować, jeśli naprawdę chcemy być w 100% anonimowi, to monitoring, jaki może być zlokalizowany w pobliżu danego bitomatu bądź na takowym. Ludzie również są czynnikiem demaskującym, swoistym monitoringiem.