W ostatnim czasie na jednym z najbardziej obleganych lotnisk świata, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych pojawił się pierwszy bitomat.

Bitomat na lotnisku w Miami

15 października ogłoszono pierwszy, nowo zainstalowany bitomat na lotnisku Miami International Airport.

Maszynę, bankomat bitcoin ATM zainstalowano w holu G prowadzącym do bramki o numerze 16. Operatorem bitomatu jest firma Bitstop.

Firma twierdzi, że lotnisko w Miami jest dla nich niezwykle strategicznym punktem położenia urządzenia. Miami International Airport jest trzecim największym lotniskiem w Stanach Zjednoczonych pod względem międzynarodowego ruchu pasażerów.

Notka informacyjna podkreśla również, że lotnisko w Miami jest największym portem lotniczym, bramką pomiędzy Ameryką Łacińską, a Stanami Zjednoczonymi. Poza tym jest to jest z największych centrów lotniczych w USA.

Bitcoin na granicy

Bitomat na lotnisku w Miami to już 130 maszyna z kolei zainstalowana przez firmę Bitstop w Stanach Zjednoczonych. Ich celem jest jednak postawienie 500 takich urządzeń do końca roku 2020 na całym świecie.

Dostępność bitcoina szybko i łatwo na lotnisku przy użyciu bitomatu może być świetnym narzędziem do transportowania gotówki za granice. Opiera się na tym jedna z największych zalet bitcoina – niezależność od banków, instytucji, cyfrowa gotówka zawsze przy sobie.

Bitomatów powstaje coraz więcej (obecnie jest ich 5766), dlatego wymiana takiej bitcoinowej jednostki w bitomacie w kraju, do którego zmierzamy nie powinna być problemem. Bankomaty bitcoin funkcjonują obecnie w 75 krajach świata, wg danych Coin ATM Radar.

Położenie maszyny kryptowalutowej w tak popularnym miejscu jak lotnisko w Miami to jednak rzadkość. Może nie na wielu lotniskach napotkamy również takie urządzenia, to możemy spróbować udać się do najbliższej galerii handlowej.