Bitomatów w Polsce i na świecie pojawia się z każdym dniem coraz więcej, a co z kryptomatami? Dlaczego bankomatów ATM obracających altcoinami jest tak niewiele?

Gdzie się podziały kryptomaty?!

Bitcoin jest królem, cyfrowym złotem wśród rzeszy dostępnych innych walut wirtualnych. Stworzony przez Satoshiego Nakamoto w 2009 roku, istnieje najdłużej, a więc i z racji stażu na rynku ma prawo do bycia najpopularniejszą walutą.

To wokół bitcoina urosły różne mity i legendy, a niektórzy stali się nawet poczciwymi ewangelistami cyfrowego złota. Szerząc słowo wszem i wobec.

Z tego też powodu w bitcoina jest pokładana największa wiara wśród wszystkich innych kryptowalut. A jeżeli ludzie w coś mocno wierzą, staje się to dla nich jakąś wartością. Dzisiejsza cena bitcoina, jak niektórzy twierdzą, jest wyłącznie odzwierciedleniem tej wiary. Ale czyż nie podobnie sprawa wygląda w przypadku dolara czy złotówki?

To wszystko sprawia, że rynek bitcoina jest najbardziej opłacalny ze wszystkich innych. Płynność na nim jest największa, jak i infrastruktura pozwala na działalność swobodnego obrotu aktywami. Niestety niewiele altcoinów na to pozwala.