Najprostszym prawdopodobnie sposobem na wejście w świat kryptowalut to posiąść je przy pomocy bitomatu. Czyli bankomatu sprzedającego kryptowaluty.

Jak wejść w świat kryptowalut szybko?

Bitomaty to bardzo namacalny sposób na wejście w świat kryptowalut, bitcoina i blockchaina. Dzięki nim możemy zakupić kryptowaluty „od ręki” i natychmiast cieszyć się nowym eksperymentem, czy też inwestycją.

Bankomaty bitcoin spotkamy w każdej większej galerii w dużym mieście w Polsce, choć za granicą również. Zależy, za którą granicą, bez wątpienia w Stanach Zjednoczonych jest ich najwięcej, w Polsce zaledwie 50.

Kupno bitcoina, czy innej kryptowaluty przy pomocy bitomatu jest bardzo intuicyjne i wymaga tylko jednej rzeczy, aby móc zacząć swoją przygodę. Mianowicie jest to portfel, którego potrzebujemy, tak jak w przypadku tradycyjnej gotówki, którą trzeba gdzieś przechowywać. W przypadku bitcoina, czyli cyfrowej gotówki również potrzebujemy portfela, lecz analogicznie cyfrowego.

Parę takich portfeli opisaliśmy na naszym blogu. Serdecznie polecam niezwykle intuicyjny, bezpieczny i anonimowy portfel Samourai.

Instrukcje obsługi bitomatu również znajdziecie na naszym blogu. Ot, jesteście w pełni przygotowani, aby móc zacząć swoją przygodę z cyfrowymi walutami. Powodzenia!