Popyt na bitcoiny i inne kryptowaluty rośnie na całym świecie. Dostawcy kryptowalut musieli więc znaleźć sposób na włączenie tej „nowej granicy” do codziennego życia ludności.

Zanim bitomaty pojawiły się na rynku, było trochę jak na Dzikim Zachodzie. Wszystkie transakcje, niezależnie od tego, czy były duże czy małe, były przeprowadzane w sposób nieregulowany. Wiele firm nazywało ten czas „problemem ostatniej mili”. Dlaczego? Na osi czasu historii kryptowalut był to ostatni okres, zanim stały się one skalowalnym tworem.

Na szczęście dziś, gdy ludzie potrzebują możliwości przekazywania swoich aktywów w niezawodny i bezpieczny sposób, mamy do dyspozycji specjalne urządzenia. Bitomaty sprawiają, że transakcje kryptowalutowe są tak proste, jak użycie zwykłego bankomatu do wypłaty lub wpłaty gotówki. Maszyny tego typu oszczędzają wielu kłopotów związanych z przechodzeniem przez długie procedury online, a w zamian dają nam wygodny i znany sposób na poznanie rynku kryptowalut. To proste: weryfikujesz swoją tożsamość, wpłacasz gotówkę do bitomatu i dokonujesz transakcji.

Pierwszy bitomat został uruchomiony w 2013 roku. Po długiej drodze regulacyjnej, jedne z pierwszych licencjonowanych automatów trafiły na rynek w 2014 roku. Zgodnie z przepisamu urządzenia podlegały tym damym przepisom, co konwencjonalne bankomaty.

Jakie są więc korzyści z korzystania z bitomatów?

 1. Przyjazny interfejs
  Bitomaty oferują przyjazny dla użytkownika interfejs, który nie wymaga zaawansowanej wiedzy lub wiedzy technicznej do obsługi.
 2. Użyteczność
  Istotą funkcjonowania bitomatu jest wygoda. Wymiana walut online może być skomplikowana i czasochłonna, ale bankomaty Bitcoin są zaprojektowane tak, aby działały tak samo jak konwencjonalne bankomaty.
 3. Szybkość
  Podczas gdy większość giełd internetowych potrzebuje kilku godzin – lub nawet kilku dni – aby zakończyć jedną transakcję, bankomat Bitcoin może to zrobić w ciągu kilku minut, jeśli nie sekund.
 4. Namacalność
  Bankomaty Bitcoin oferują namacalne sposoby oglądania i interakcji z Twoim cyfrowym portfelem. Pomaga to użytkownikom zrozumieć i zaufać transakcji i pomaga w powszechnej akceptacji systemu kryptowalutowego.
 5. Prywatność
  Do przeprowadzenia transakcji za pośrednictwem bitomatu zazwyczaj potrzebujesz tylko telefonu. To całkowicie eliminuje konieczność wprowadzania danych osobowych lub wypełniania długich formularzy.
 6. Inkluzywność
  Ponieważ bitomaty mogą być używane przez każdego, kto posiada dowód tożsamości i urządzenie mobilne, otwierają one możliwości finansowe dla tych, którzy obecnie nie mają dostępu do banku.
 7. Płynność
  Najbardziej oczywistą korzyścią z bitomatów jest to, że pozwalają one na natychmiastową wymianę kryptowalut na gotówkę. Pozwalają one również upłynnić Twoje cyfrowe aktywa, kiedy tylko chcesz, w szybki i wygodny sposób. Tylko dzięki BTM-om transfer z gotówki cyfrowej na namacalną odbywa się bezproblemowo.

Więc następnym razem, gdy będziesz chciał kupić kryptowalutę, dlaczego nie podejść do najbliższego bitomatu i nie spróbować? Możesz być zaskoczony, jakie to proste!