Urządzenia za pomocą którego wymienimy Bitcoina na gotówkę lub gotówkę na Bitcoina zyskują na popularności.

Dzięki bitomatom kupowanie i sprzedawanie Bitcoina staje się łatwiejsze i szybsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Bitomaty to podobne do bankomatów urządzenia, pozwalające na kupno i sprzedaż Bitcoina za gotówkę. Cała operacja, od momentu sprzedania kryptowaluty do momentu uzyskania pieniędzy zajmuje zaledwie kilka minut. Największą zaletą bitomatów jest niewątpliwie zapewniana przez nie anonimowość. Decydując się na skorzystanie z bitomatu nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów – należy jedynie podać adres swojego wirtualnego portfela i numer telefonu bądź e-mail w celu otrzymania potwierdzenia transakcji. Co ważne, weryfikacja nie jest wymagana.

Popularność i rozpowszechnienie bitomatów rośnie wraz ze wzrostem popularności samych kryptowalut. Najwięcej bitomatów znajdziemy w Stanach Zjednoczonych, ale trzeba przyznać, że ich liczba rośnie również w Polsce. Z danych opublikowanych przez serwis Coinatmradar.com wynika, że na całym świecie jest już ponad 13 600 tego typu urządzeń.

Po zlokalizowaniu bitomatu pierwszą czynnością od jakiej zaczynamy operację zakupu jest włożenie do urządzenia banknotu lub banknotów o wartości, jakiej chcemy kupić kryptowalutę. Następnie w polu wpisujemy adres naszego portfela krypto lub ewentualnie możemy zeskanować pojawiający się kod QR. I to już cała operacja.

Jeżeli chcemy dokonać sprzedaży Bitcoina, na ekranie wyświetli nam się konto, na które musimy przesłać kryptowalutę z naszego portfela. Należy pamiętać, że potwierdzenie operacji i wypłata środków może zająć nawet kilka godzin. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą potwierdzenia i powrocie za jakiś czas po odbiór środków.

Czytelnikom naszego serwisu polecamy bitomaty należące do sieci FlyingAtom. To kantor wymiany kryptowalut działający na polskim rynku już od 2015 roku. FlyingAtom posiada swoje biura stacjonarne w większości wojewódzkich miast a także rozbudowaną sięć bitomatów w całym kraju. Firma planuje już poszerzenie zakresu swojego działania o kolejne miasta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zamierza też zainstalować nowe bitomaty.