Bitomaty w Polsce to nadal bardzo niszowy rynek wymiany cyfrowych walut. Cieszy się on jednak coraz większą popularnością wśród entuzjastów kryptowalut. Gdzie w Polsce znajdziemy bitomaty?

Polskie bitomaty

Polska znajduje się na 12 miejscu na świecie pod względem ilości dostępnych bitomatów, wg danych CoinATMRadar zlokalizowanych jest 49 bitomatów.

Większość z nich znajdziemy w na południu Polski, m.in. w Gliwicach, Katowicach, Krakowie, czy Bielsko-Białej. Drugim miejscem, gdzie zlokalizowanych jest najwięcej polskich bitomatów to, rzecz jasna, Warszawa, ale również Łódź obfituje w kilka bitomatów.

Warszawa jest miejscem nr 1, znajdziemy tam aż 24 bitomaty. Na drugim miejscu plasuje się Kraków z 11 urządzeniami do wymiany cyfrowych walut na gotówkę i odwrotnie. Potem mamy Wrocław z czterema maszynami, Łódź z trzema i Gliwice z dwoma. Gdańsk, Katowice, Poznań, Szczecin i Tychy mają po jednym bitomacie na terenie miast.

Wiekszosć polskich bitomatów należy do firmy FlyingAtom bądź Shitcoins.club. Bitomaty, której firmy najbardziej Wam przypadły do gustu?

W jakich miastach w Polsce chcielibyście ujrzeć kolejne bitomaty?