Urządzenia, które umożliwiają użytkownikom łatwe i szybkie korzystanie z kryptowalut, zyskują na popularności.

W swojej najbardziej podstawowej formie, bitomaty są prostym i znanym sposobem dla osób fizycznych na konwersję waluty fiat (ogólnej waluty rządowej, takiej jak dolary, euro lub funty) na kryptowalutę. Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to podejść do urządzenia, włożyć do niego gotówkę lub kartę debetową i wykonać kilka prostych czynności.

Im bardziej wszechobecne stają się kryptowaluty, tym bardziej przeciętni obywatele stają się wygodni w korzystaniu z nich, przynajmniej do pewnego stopnia. Dlatego też bitomaty stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są obeznane z technologią, ale wymagają prywatności przy tego typu działaniach finansowych.

Istnieją rzeczywiste korzyści z korzystania z bankomatów kryptowalutowych, pomimo niektórych wyzwań związanych z kontrolą tożsamości. Osoba, która korzystała z tradycyjnego bankomatu, prawdopodobnie będzie czuła się komfortowo w interakcji z bankomatem kryptowalutowym. Są one szybkie i bezpieczne, a użytkownik nie musi być ekspertem, by móc z nich korzystać.