Liczba bitomatów w Polsce wciąż rośnie – w samej tylko Warszawie znaleźć można dziewięć urządzeń tego typu.

To znakomita informacja dla wszystkich osób zainteresowanych kryptowalutami. Bitomaty są umieszczane w łatwo dostępnych dla użytkowników miejscach, a ich obsługa nie stanowi większego problemu nawet dla średnio zaawansowanych użytkowników. Wystarczy śledzić na bieżąco informacje znajdujące się na ekranie urządzenia lub skorzystać z filmów instruktażowych opublikowanych w serwisie YouTube.

Niewątpliwie na rosnącą liczbę bitomatów w Polsce wpływ ma popularność kryptowalut. Mimo wahających się cen Bitcoina na giełdach, urządzeń tego typu wciąż w naszym kraju przybywa. Ponadto coraz więcej sklepów i firm przyjmuje płatności Bitcoinami. Obecnie kryptowaluty uważane są za nowoczesny instrument finansowy. W odróżnieniu od tradycyjnych bankomatów i wpłatomatów transakcje dokonywane w bitomatach są w całości anonimowe i nie wymagają podawania żadnych danych umożliwiających rozpoznanie indywidualnego użytkownika. Bitomaty umożliwiają wymianę Bitcoina na gotówkę oraz zakup kryptowaluty za pieniądze fiducjarne, czyli tradycyjne. Przed rozpoczęciem korzystania z bitomatu należy zwrócić uwagę na to, w jakiej wysokości urządzenie pobierze prowizję, ponieważ kwota ta może się znacznie różnić u poszczególnych operatorów.

Jedną z największych zalet bitomatów jest szybkość, z jaką można dokonać transakcji za pośrednictwem tego typu urządzenia. Aktualnie bitomaty można znaleźć w 71 krajach świata. Zostały one wyprodukowane przez 43 przedsiębiorstw, a ich operatorami są 564 podmioty. Najwięcej bitomatów znaleźć można w Stanach Zjednoczonych. Nie sposób nie zauważyć, że obsługa tego typu urządzeń z dnia na dzień staje się coraz prostsza, głównie za sprawą prostego i intuicyjnego interfejsu obsługi. Nic więc dziwnego że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z możliwości, jakie dają nowoczesne bitomaty. Z pewnością tego typu urządzeń będzie przybywać, podobnie jak przybywa osób przekonanych do waluty jaką jest bitcoin.

Zachęcamy do skorzystania z witryny FlyingAtom.Com w celu zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat Bitomatów oraz kryptowalut w naszym kraju.