Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że istnieje w ogóle coś takiego jak bitomat, bankomat sprzedający, ale i odkupujący bitcoiny. Dlaczego on powstał, i dlaczego tak wiele osób uwielbia tę formę obrotu kryptowalutami?

Anonimowość transakcji

W zasadzie nie trzeba by nic więcej dodawać. Osoby korzystające z bitomatów na co dzień, wykorzystują je przede wszystkim z uwagi na anonimowość.

Bitomat, który stoi zazwyczaj w jakiejś galerii handlowej, czy gęsto obleganym miejscu publicznym pozwala być anonimowym. Wymiana kryptowalut przy użyciu takiego bitomatu nie wymaga weryfikacji ścisłej tożsamości, ewentualnie potwierdzenia SMS-em, czy mailem.

Co prawda, możemy się obawiać, że nasz numer telefonu pozostanie już w systemie, lecz możemy równie dobrze wybrać metodę weryfikacji mailowej. Ta już pozwala na o wiele więcej bowiem można stworzyć dowolnego maila na poczekaniu, na czas wymiany w bitomacie.

Drugim czynnikiem stojącym za wyborem bitomatów przez entuzjastów bitcoinowych jest zapewne wygoda użytkowania. Bezpośredniość w formie gotówkowej pozwala poczuć pieniądz w rękach, jak to wiele osób nadal preferuje.

A Wy jak wymieniacie kryptowaluty?