Popularne urządzenia pozwalają na cyfrowy zakup Bitcoinów i innych kryptowalut.

Bitomaty odpowiadają za transakcje związane z blockchainem, które mogą wysyłać kryptowalutę do użytkowników za pośrednictwem kodów QR i do ich cyfrowych portfeli. Urządzenia nie są połączone z żadnym bankiem – zamiast tego używane są szyfrowania i hasła.

W pierwszej kolejności kupujący muszą zeskanować swój kod QR, aby uzyskać adres bitcoin, na który przekazywane są zakupione kryptowaluty. Następnie kupujący mogą utworzyć nowy portfel, wykonując kilka prostych kroków; zapis stanu ich posiadania pojawi się w portfelu, co może zająć kilka minut.

Z całą pewnością na popularność bitomatów wpływ ma to, że są one bardzo proste w obsłudze. Istnieje tylko kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby wypłacić gotówkę z bitomatu lub przelać ją na czyjeś konto. Warto też wiedzieć, że technologia, która wspiera transakcje bitcoinowe to blockchain, zapewniający bezpieczeństwo przed awarią sprzętu i oprogramowania. System bezpieczeństwa stojący za transakcjami kryptowalutowymi jest w całości zasilany przez firmę zajmującą się sztuczną inteligencją.

Ważne jest równiez to, że możesz kupić i sprzedać swoją kryptowalutę gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Istnieje papierowy portfel, którego możesz użyć do szybkiego transferu funduszy poprzez zeskanowanie QR, zamiast używać skomplikowanych portfeli z innych nośników. Ponadto bitomaty umożliwiają dokonywanie transferu pieniędzy bez konieczności odwiedzania fizycznego banku.

Obecnie na całym świecie w użyciu znajduje się około 14 tysięcy bitomatów. W zależności od wielkości transakcji urządzenia mogą poprosić użytkownika o numer telefonu komórkowego w celu weryfikacji lub poprosić o dowód tożsamości przed zakończeniem transakcji.