W państwie działa obecnie 215 bankomatów kryptowalutowych.

Tym samym Hiszpania zepchnęła Salwador – państwo, w których funkcjonuje obecnie 212 bitomatów – na czwartą pozycję w globalnym zestawieniu. Z analiz serwisu CoinATMRadar wynika, że w Hiszpania może pochwalić się 0,6% instalacji bankomatów kryptowalutowych.

Co więcej, Hiszpania ma obecnie najwięcej bitomatów w Europie – posiada 14,65% wszystkich instalacji na kontynencie. Kolejne w zestawieniu są Szwajcaria (144 bitomaty), Polska (142 bitomaty) i Rumunia (135 bitomaty). Tylko w samym 2022 roku w Hiszpanii zainstalowano 43 bankomaty kryptowalutowe. Wcześniej kraj ten poinformował o swoim zamiarze zainstalowania łącznie ponad 100 bitomatów do końca 2022 roku. Dla porównania, MediaMarkt, niemiecki sprzedawca elektroniki, i Confinity, przewodzą w dążeniu do zainstalowania bankomatów kryptowalutowych w całej Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Grecji.

Obliczenia oparte na danych z ostatnich 60 dni pokazują, że około siedmiu bankomatów kryptowalutowych jest instalowanych codziennie na całym świecie.