Skorzystanie z możliwości wypłaty gotówki w bitomacie jest bardzo proste – w dzisiejszym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób należy wykonać tę czynność.

Bitomaty na pierwszy rzut oka nie różnią do od tradycyjnych bankomatów, znajdujących się w bankach czy galeriach handlowych. Jednak w odróżnieniu od nich, operacje płatnicze w bitomatach są całkowicie anonimowe. W większości bitomatów można zakupić, jak i sprzedać kryptowaluty, ale istnieją również takie, które umożliwiają jedynie zakup. Przed wybraniem się do bitomatu, warto porównać opłaty operatorów, aby wybrać najtańszą opcję.

Wypłata złotówek w bitomacie to coraz częstsza forma sprzedaży bitcoina bądź innych kryptowalut. Zaletą takiego rozwiązania jest m.in. anonimowość oraz szybkość w otrzymaniu środków.

Wypłata pieniędzy z bitomatu to czynność bardzo intuicyjna. Po zlokalizowaniu bitomatu, którego będziemy korzystać na głównym ekranie urządzenia należy wybrać opcję “SPRZEDAJ BITCOIN” (SELL BITCOIN). Kolejnym krokiem jest określenie sumy, jaką chcemy wypłacić z bitomatu – tu wybieramy kwotę spośród dostępnych opcji lub wpisujemy swoją. Wprowadzając kwotę zobaczymy również aktualny kurs sprzedaży 1 BTC do złotówki (PLN) oraz kwotę podaną w Bitcoinach, odpowiadającą wprowadzonej przez nas sumie. Po wprowadzeniu pożądanej kwoty klikamy “WYPŁAĆ”. W kolejnym kroku wybieramy metodę uwierzytelnienia poprzez SMS lub adres e-mail. Decydując się na weryfikację SMS podajemy nasz numer telefonu i klikamy “ENTER”. Po kilku sekundach na nasz telefon przesłany zostanie kod, który należy wprowadzić do na klawiaturze bitomatu i ponownie nacisnąć „ENTER”. Jeżeli zdecydujemy się na uwierzytelnienie przy pomocy e-maila, kod zostanie przesłany na naszą skrzynkę poczty elektronicznej.

Ostatnim krokiem jest wysłanie zadeklarowanej sumy w bitcoinie na adres podany na ekranie. Najłatwiejszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zeskanowanie kod QR telefonem.

Bitomat będzie oczekiwał na potwierdzenie wpłaconej sumy na adres podany na blockchainie. O dokonaniu tej czynności powiadamia sms lub e-mail, w zależności od metody weryfikacji wybranej wcześniej. Wystarczy wówczas wrócić do urządzenia i wybrać opcję “WYPŁAĆ”. Po dokonaniu weryfikacji można będzie wypłacić gotówkę.