Firma FlyingAtom została sponsorem jednego z najważniejszych ośrodków szkolenia piłkarskiego w Polsce
.
Początki Escoli Varsovia sięgają 2012 roku, kiedy akademia piłkarska powstała jako kontynuacja szkolenia dla młodych absolwentów Barca Academy Warszawa – oficjalnej szkoły FC Barcelona w Polsce. Dziś klubowe zespoły Escoli grają w prestiżowej Centralnej Lidze Juniorów, gdzie odbywają mecze z drużynami młodzieżowymi Legii Warszawa, Lecha Poznań i wielu innych klubów Ekstraklasy. Z kolei zespół seniorski Escoli Varsovia możemy oglądać na poziomie IV ligi.

W ostatnim czasie Escola Varsovia zyskała nowego sponsora, którym jest działająca w branży kryptowalut firma FlyingAtom. W ramach sponsoringu spółka wspiera akademię klubu. W ostatnim czasie spółka dokonała zakupu strojów meczowych. Zawodnicy-seniorzy Escoli zadebiutowali w nowych uniformach podczas meczu z RKS Okęcie Warszawa podczas inauguracji wiosennej rundy IV ligi.

Oprócz wsparcia drużyn FlyingAtom przewidział również indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników. Piłkarz, który grał najlepiej podczas danego meczu otrzyma od sponsora specjalny certyfikat, a także srebrną, 1-uncjową monetę. Ponadto na zakończenie sezonu komisja, w której skład wchodzą przedstawiciel klubu oraz sponsora, dokona wyboru najlepszego zawodnika rundy. Otrzyma on złotą, 1-uncjową monetę.

– Filozofia klubu Escola Varsovia, „zasiej i zbieraj plony po czasie”, doskonale odpowiada naszej filozofii prowadzenia biznesu – tłumaczy Dawid Muszyński, CEO FlyingAtom. – Cieszę się, że mogliśmy nawiązać współpracę z klubem, który skupia się na trenowaniu młodzieży i dołożyć swoją cegiełkę do kształtowania młodych ludzi – dodaje.

Sponsoring warszawskiej akademii piłkarskiej to nie jedyny przykład działania, jakie FlyingAtom podejmuje na rzecz rozwoju fizycznego oraz wychowania młodzieży. Spółka wsparła ostatnio wyprawę na szczyt Himalajów, bierze też udział w charytatywnej akcji biegowej Night Runners. Ponadto firma regularnie, co roku, pomaga podopiecznym jednego z łódzkich domów dziecka.

FlyingAtom to pierwsza na polskim rynku firma z branży kryptowalut, która jest sponsorem drużyny sportowej. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii z symbolem Bitcoina biegali po boisku piłkarze Watfordu, a partnerem Wolverhampton Wanderers F.C. jest jedna z giełd kryptowalutowych.