Przedstawiamy kilka przydatnych porad dla entuzjastów kryptowalut.

Przewodniki na temat kupowania bitcoinów często zaczynają się od porady, że najpierw trzeba założyć konto na giełdzie kryptowalut i pobrać lub kupić portfel kryptowalutowy, w którym można je przechowywać. Ale istnieje inny wygodny sposób zakupu bitcoinów, który nie wymaga korzystania z komputera, a tym bardziej z giełdy kryptowalut. Korzystając z bitomatu ludzie mają możliwość zakupu kryptowalut za pomocą zaledwie kilku kroków.

Bitomaty są narzędziami, za pośrednictwem których można dokonywać zakupów bitcoinów – a czasami sprzedaży – i nie wymagają od użytkowników tworzenia jakiegokolwiek konta. W przeciwieństwie do giełd kryptowalutowych bitomaty dają użytkownikom możliwość zatrzymania własnych zakupionych bitcoinów poprzez przesłanie monet bezpośrednio do wybranego portfela kryptowalutowego. Jednakże, jeśli używasz scentralizowanych giełd, takich jak Binance lub Coinbase, możesz również zdecydować się na wysłanie monet na „adres depozytowy” podany przez giełdę i pozwolić platformie na przechowywanie aktywów.

Podchodząc do bitomatu najpierw zostaniesz poproszony o identyfikację. Może to być tak proste, jak podanie numeru telefonu komórkowego i wpisanie hasła SMS wysłanego na telefon. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie rodzaju transakcji – może to być kupno lub sprzedaż. Jeśli kupujesz kryptowaluty, zeskanujz kod adresu za pomocą skanera QR. Wprowadź kwotę, którą chcesz kupić i przekaż gotówkę do maszyny. Potwierdź, że bitcoin trafił do Twojego portfela i gotowe! Aby sprzedać bitcoin, musisz wysłać bitcoin ze swojego cyfrowego portfela na kod QR dostarczony przez bitomat. Niektóre maszyny przetworzą transakcję i wydadzą gotówkę natychmiast. W innych konieczne będzie odczekanie, aż bitomat przetworzy transakcję.