Wszyscy ciężko pracujemy na swój byt, czego konsekwencją musi być jego odpowiednie zabezpieczenie. W przypadku cyfrowych walut aspekt właściwego portfela jest jeszcze ważniejszy niż w przypadku tradycyjnej gotówki.

Nie trzymajmy kryptowalut na giełdach!

Co do tytułowej zasady sprawa jest jasna – pod żadnym pozorem nie trzymajmy większych, znaczących dla nas środków na giełdach. Giełda kryptowalut jest zwykle scentralizowana, w każdej chwili może upaść, ktoś może się na nią włamać, a my stracimy swoje fundusze.

Jednym z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut jest portfel sprzętowy. Fizyczne urządzenie, nie podłączone do sieci (offline), które trzymane na co dzień w szufladzie zapewni bezpieczeństwo naszym środkom na najwyższym poziomie.

Mowa o Ledger Nano S, najpopularniejszym tego typu portfelu sprzętowym. Sprzedano ponad 1,5 miliona tychże urządzeń na całym świecie. Entuzjaści chwalą sobie produkt firmy Ledger, ponieważ jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Posiada równie dobre aplikacje na komputer i telefon, które pozwolą nam zarządzać środkami i wymieniać je z kontrahentami.

Poradnik do Ledger Nano S.