Samourai Wallet to portfel dla osoby, która chce zachować swą prywatność na najwyższym poziomie. Chyba każdy bitcoinowy entuzjasta mógłby z czystym sumieniem polecić ten portfel. 

Portfel dla bitomatowca

Portfel mobilny na smartfony, który dzisiaj Wam zaprezentuję to portfel idealny dla każdej osoby korzystającej z bitomatu. W końcu dlaczego korzystamy z bitomatu? Pragniemy zachować anonimowość, czyż nie? 

Samoruai Wallet to umożliwia, żadnych maili, pobierania danych czy dokumentów ID. Tylko Ty jesteś posiadaczem swoich kluczy prywatnych, a Samourai Wallet nie odbiera Ci tego. Oprogramowanie jest otwarto źródłowe, twoja tożsamość maskowana, a twoje transakcje są zachowane tylko dla Ciebie. Instalujesz i pracujesz.

Aplikację Samourai Wallet pobierzemy i zainstalujemy ze sklepu Play (Android) bądź ze sklepu Apple (iOS). Obecna wersja aplikacji jest jednak nadal rozwijana. 

Po zainstalowaniu portfela, uruchamiamy go i przechodzimy przez wszystkie kroki prowadzące do stworzenia nowego portfela bitcoin bądź zaimportowania już istniejącego. 

W pierwszym przypadku musimy nasz klucz prywatny, SEED zachować w bezpiecznym miejscu, najlepiej zapisać na kartce papieru i gdzieś ukryć. W drugim przypadku zaś należy zaimportować nasz klucz, najwygodniej jest to zrobić poprzez skan kodu QR. 

Gdy już przejdziemy przez pierwszy etap, ukaże nam się portfel w pełni intuicyjny, prosty i oferujący wiele ciekawych funkcji (dla zaawansowanych).

Na głównym ekranie widnieje ilość środków, jaka znajduje się na portfelu, poniżej ostatnio przeprowadzone transakcje bądź takie, które oczekują jeszcze na potwierdzenie z sieci. 

Po kliknięciu w ikonę „+” możemy wysłać bądź otrzymać kryptowaluty, poprzez wyświetlenie kodu QR z przypisanym do niego adresem publicznym naszego portfela.

Jeśli chcecie zachować anonimowość i bezpieczeństwo przy wpłatach i wypłatach z bitomatu, polecam Samourai Wallet.