Bitomaty to świetny sposób na wymianę kryptowalut bez weryfikacji, anonimowo w formie gotówkowej. Urządzenia te posiadają jednak pewne ograniczenia.

Ile gotówki można wypłacić w bitomacie?

Bitomaty różnią się od siebie na całym świecie bowiem istnieje wiele producentów i operatorów tychże urządzeń. Są inaczej ucharakteryzowane, posiadają nieco inny system działania, wymiany i prowizji. Ze względu na ich gabaryty, limity wypłat, czy wpłat są również ograniczone.

Stan obecnej ilości gotówki w bitomatach FlyingAtom, dla przykładu, jest podany na stronie firmy. U innych operatorów sprawa wygląda identycznie. Dlatego przed wybraniem się do bitomatu, polecam zajrzeć na stronę operatora bitomatu, do którego zamierzamy się wybrać.

Maksymalna kwota transakcji to 60 000 PLN. Tylko w sześciu bitomatach FlyingAtom w całym kraju napotkamy maksymalną ilość dostępnej gotówki, spośród wszystkich siedemnastu.

Z tego, co widzimy, gotówki najmniej jest w olsztyńskim bitomacie w Centrum Handlowym Jakub – zaledwie połowa maksymalnej pojemności.

Co ważne, stan gotówki w bitomatach FlyingAtom jest aktualizowany 2 razy dziennie.

Operatorzy bitomatów muszą przestrzegać ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, dlatego najczęściej spotykanym limitem jest 15 000 euro.