Wypłata pieniędzy, złotówek w bitomacie to coraz częstsza forma sprzedaży bitcoina bądź innych kryptowalut. Zaletą takiego rozwiązania jest m.in. anonimowość i szybkość w otrzymaniu środków.

Wypłata pieniędzy z bitomatu

Pierwszym krokiem ku wypłacie pieniędzy z jakiegokolwiek bitomatu to: posiadając kryptowalutę obsługiwaną przez bitomat, najczęściej jest to bitcoin, szukamy najbliższej nam takiej maszyny.

Najbliższy bankomat bitcoin możecie znaleźć przy pomocy tej wyszukiwarki bitomatów.

Gdy już znajdziecie się w obecności takiego bitomatu (przykład na podstawie urządzeń firmy FlyingAtom), to klikacie na ekranie głównym “SPRZEDAJ BITCOIN” (SELL BITCOIN).

Kolejnym krokiem jest określenie sumy, jaką zamierzamy wypłacić z bitomatu. Wybieramy kwotę spośród dostępnych opcji bądź wpisujemy swoją.

Na tym samym ekranie przy wprowadzaniu kwoty do wypłaty, zobaczymy również aktualny kurs sprzedaży 1 BTC do złotówki (PLN). A także kwotę w bitcoinie, odpowiadającej wprowadzonej przez nas sumie, którą w kolejnym kroku należy wysłać na adres podany na ekranie.

Po wprowadzeniu pożądanej przez nas kwoty, klikamy “WYPŁAĆ”.

W następnym kroku wybieramy metodę uwierzytelnienia, dla bezpieczeństwa, poprzez SMS lub adres e-mail.

W przypadku metody SMS podajemy nasz numer telefonu i klikamy “ENTER”. Po kilku sekundach dostaniemy kod weryfikujący naszą tożsamość, który należy wprowadzić na pulpicie i znów kliknąć ENTER.

W przypadku metody E-MAIL, weryfikacja wygląda identycznie, z tym że kod dostaniemy na adres e-mail, który podaliśmy urządzeniu.

Ostatnim krokiem jest wysłanie zadeklarowanej sumy w bitcoinie na adres podany na ekranie. Najprostszym rozwiązaniem jest zeskanować kod QR telefonem.

Bitomat podziękuję Wam i będzie oczekiwał na potwierdzenie wpłaconej przez was sumy na podany adres na blockchainie. Gdy do tego dojdzie, zostaniecie poinformowani smsem lub mailem, w zależności od tego, jaką metodę weryfikacji wybraliście wcześniej.

Wypłata pieniędzy dojdzie do skutku, kiedy to transakcja zostanie potwierdzona, a Wy wrócicie pod bitomat i klikniecie opcję “WYPŁAĆ”. Następnie przejdziecie tę samą procedurę weryfikacji (kod bezpieczeństwa), co wcześniej, po czym nastąpi wypłata gotówki.

Czyż to nie proste, szybkie i bezpieczne rozwiązanie?