Rynek bitomatów to nadal nisza, w którą niewiele osób się angażuje, a jeszcze mniej nad nimi pracuje. Dlatego występują jeszcze braki w infrastrukturze, zwłaszcza z perspektywy przeciętnego użytkownika. Jednakże istnieje kilka miejsc i portali internetowych umożliwiających znalezienie najbliższego nam bitomatu.

Wyszukiwarka bitomatów

Polska, miejmy nadzieję, już niedługo będzie mogła szczycić się liczbą pół set bitomatów na terenie kraju. Obecnie jest ich 49, w takim razie brakuje jednego.

Bitomaty, które są dostępne aktualnie, występują głównie w galeriach handlowych. Dlatego też, kiedy następnym razem zawitacie do jakiejś galerii w większym mieście, koniecznie wypatrujcie loga bitcoina.

Jeżeli jednak Wam spieszno, nie macie czasu ani chęci odkrywać, co nowych to bitomatów, to wyszukiwarka bitomatów Was w tym zastąpi.

Narzędzie, pozwalające wyszukać najbliższy Wam bitomat dostarcza przede wszystkim, wcześniej przez nas przedstawiona strona Coin ATM Radar. Drugim miejscem, może bardziej przychylnym, choć indeksującym wyłącznie bitomaty jednego dostawcy to wyszukiwarka bitomatów firmy FlyingAtom. Polecam serdecznie obejrzeć obie wyszukiwarki, a przy pomocy jednego kliknięcia wyznaczyć trasę do najbliższego Wam bitomatu.