Nieważne, czy kupujesz bitcoina po raz pierwszy, czy wtóry. Zakup bitcoina przy użyciu bitomatu to jedno z lepszych rozwiązań tego typu.

Kup bitcoina za gotówkę

Pierwszym, co musicie uczynić, aby w bezpieczny sposób przechowywać bitcoina, to utworzenie portfela kryptowalut. O tym, jak założyć portfel, gdzie i jak z niego korzystać, dowiecie się z naszych następnych wpisów.

Gdy już będziecie mieć odpowiedni portfel i znajdziecie się w pobliżu bitomatu, klikacie na ekranie głównym “KUP BITCOIN” (BUY BITCOIN).

Wyszukiwarkę najbliższych Wam bitomatów znajdziecie w tym miejscu – wyszukiwarka bitomatów. Obsługa bitomatu jest przedstawiona na przykładzie bitomatów firmy FlyingAtom.

Kolejnym krokiem, jaki musicie wykonać, to zeskanować adres publiczny bitcoin z waszego portfela, najlepiej mobilnego. W tym celu przykładamy ekran naszego telefonu z wyświetlonym kodem QR na ekranie do skanera (przezroczyste okienko) znajdującego się w dolnej części maszyny.

Gdy bitomat odczyta już wasz adres, przechodzimy do kolejnego kroku, w którym to należy określić sumę, za jaką chcemy kupić bitcoina. Banknoty umieszczamy w otworze w dolnej części maszyny .

Na koniec mamy podsumowanie, ile zdeponowaliśmy w bitomacie środków oraz łączny zakup BTC za daną kwotę. Możemy również zmienić ilość środków, jaką chcemy przeznaczyć na zakup bitcoina w trakcie procesu.

W końcu klikamy “WYŚLIJ BITCOINY” i cierpliwie czekamy na odbiór środków na naszym portfelu.